Kreslenie pravou hemisférou krok za krokom

Už ste niekedy počuli, že existuje kreslenie pravou hemisférou? Ak sa o niečo také zaujímate a došli ste až sem – našli ste ten správny web. Náš jedinečný kurz  kreslenia pravou hemisférou konečne prináša návod ako úžasne zrýchliť naše videnie, chápanie súvislostí. V kurze sa zameriame na kreslenie portrétu, tváre podľa skutočnosti presne tak, ako sa učia študenti na výtvarných školách. Nebudeme sa obmedzovať na obyčajné kreslenie tváre podľa fotografií, ktoré sa v podobných kurzoch používa.

Kreslenie pravou hemisférou

V kurze kreslenia pravou hemisférou sa dozviete:

  • ako nakresliť tvár aj s detailami
  • ako vystihnúť rysy v tvári
  • ako nakresliť verne vlasy
  • ako nakresliť dokonalé ruky
  • ako nakresliť profil
  • ako nakresliť portrét
  • ako nakresliť autoportrét

Pôvodná metóda kreslenia pravou hemisférou je naozajstné kreslenie podľa skutočnosti s priestorovou perspektívou. Metodika vychádza z kurzov americkej profesorky umenia Betty Edwards, ktorá sa dlhoročne zaoberala zapojením pravej hemisféry do tvorby. Medzi ľavou a pravou mozgovou hemisférou je zásadný rozdiel.

Vstup do kurzu kreslenia pravou hemisférou je zdarma

Ľavou polovicou mozgu napríklad počítame alebo rozprávame a je tu uložené centrum logiky a schematického rozmýšľania. Práve preto často kreslíme iba obyčajné schémy jedným ťahom (ako prasiatko, domček, strom) a myslíme si, že dar kresliť nám nebol vrodený. Pomocou metódy kreslenia pravou mozgovou hemisférou sa ale môžeme naučiť kresliť úplne všetci.

Návod ako kresliť pravou hemisférou – online & Jednoducho

Tí, čo už kresliť niekedy skúšali, dobre vedia, že napríklad nakresliť správne ruky je veľmi ťažké. A aj na to vám poradíme tie najlepšie návody, triky a fígle. Naučíme sa postup, krok za krokom a následne je to už len otázka cviku a opakovania.

V kurze kreslenia pravou hemisférou presunieme pozornosť práve do pravej hemisféry, kde je uložené priestorové vnímanie. Tu sú uložené centrá pre kreativitu a intuíciu. A kreslenie je práve jedna z perfektných možností, ako rozvinúť tieto schopnosti.  Kompletná ponuka ostatných kurzov, ktoré prinášame.

Harmonicky začneme rozvíjať obidve hemisféry prepojujúc systematické myslenie s kreativitou, pomocou tvorivej kresby. Pomocou rôznych lekcií budete schopní „odomknúť svoju pravú mozgovú hemisféru a využívať jej schopnosti.

kreslenie pravou hemisférou

MgA. Petra Cibulková

Lektorkou kurzu Naučte sa kresliť správne - kreslenie pravou hemisférou je MgA. Petra Cibulková. Profesionálnej kresbe a malbe sa venuje cez 25 rokov a najmenej polovicu tejto doby vyučuje kreslenie a dalšie výtvarné techniky. Dokáže nakresliť presne to, čo práve vidí a je si istá, že naučí to isté aj vás, ktorí sa rozhodnete do kurzu prihlásiť.

Bánovce Nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bojnice, Bratislava, Brezová Pod Bradlom, Brezno, Bytča, Čadca, Čierna Nad Tisou, Detva, Dobšiná, Dolný Kubín, Dubnica Nad Váhom, Dunajská Streda, Fiľakovo, Galanta, Gbely, Gelnica, Giraltovce, Handlová, Hanušovce Nad Topľou, Hlohovec, Hnúšťa, Holíč, Hriňová, Humenné, Hurbanovo, Ilava, Jelšava, Kežmarok, Kolárovo, Komárno, Košice, Kráľovský Chlmec, Krásno Nad Kysucou, Kremnica, Krompachy, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Leopoldov, Levice, Levoča, Lipany, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Medzev, Medzilaborce, Michalovce, Modra, Modrý Kameň, Moldava Nad Bodvou, Myjava, Námestovo, Nemšová, Nitra, Nová Baňa, Nová Dubnica, Nováky, Nové Mesto Nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Podolínec, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rajec, Rajecké Teplice, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Sečovce, Senec, Senica, Sereď, Skalica, Sládkovičovo, Sliač, Snina, Spišská Belá, Spišská Nová Ves, Spišská Stará Ves, Spišské Podhradie, Spišské Vlachy, Stará Ľubovňa, Stará Turá, Strážske, Stropkov, Stupava, Svätý Jur, Svidník, Svit, Šahy, Šaľa, Šamorín, Šaštín Stráže, Štúrovo, Šurany, Tisovec, Tlmače, Topoľčany, Tornaľa, Trebišov, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Trstená, Turčianske Teplice, Turzovka, Tvrdošín, Veľké Kapušany, Veľký Krtíš, Veľký Meder, Veľký Šariš, Vráble, Vranov Nad Topľou, Vrbové, Vrútky, Vysoké Tatry, Zlaté Moravce, Zvolen, Žarnovica, Želiezovce, Žiar Nad Hronom, Žilina

Naše dalšie kurzy

Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely využívame súbory cookies. Pre anonymné meranie návštevnosti používame cookies podľa našich podmienok ochrany súkromia.